www.sngtedarik.com
0 Sepetim
Alışveriş sepetiniz boş!

Sallanan Oyuncaklar

Çocuklarınız için tercih edebileceğiniz oyuncakların çeşidi her geçen gün artış gösterir ve oyuncak sektöründeki ürün skalası devasa bir boyuta ulaşır. Bunlar arasında oyuncak bebekler, oyuncak araba, robot, peluş veya aksiyon oyuncakları gibi çeşitler ilk akla gelen seçenekler olsa bile, sallanan oyuncaklar da çok eski yıllardan bu yana çocukların gözdesi olmayı sürdürmeyi başarmıştır. Yıllara meydan okumayı başaran ve geleneksel oyuncaklar arasında olmasına rağmen yeni nesil teknolojiden esinlenilerek tasarlanan sallanan oyuncaklar, günümüzde çok farklı çeşide ve modele sahiptir. Böylece çocuğunuz için sallanan oyuncak modelleri arasından seçim yapacağınız zaman pek çok alternatifiniz olduğunu görürsünüz. Bütçe dostu sallanan oyuncak fiyatları üzerinden alabileceğiniz bu oyuncaklarla çocuğunuz çok daha eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilir. Bu sayede siz de çocuğunuzun mutluluğunu seyretmenin tadını çıkarabilirsiniz.

En Sevilen Sallanan Oyuncak Çeşitleri

Hem minik bebekler hem de çocuklar için birbirinden farklı sallanan oyuncaklar çeşitleri vardır. Bu oyuncaklar yapıldığı malzemeler ve modele göre çeşitlilik gösterse de, öncelikle oyuncağın farklı figürleri vardır. Örneğin; bu tür oyuncaklarda en sık kullanılan figür at olmasına rağmen, sallanan oyuncak fil ve sallanan oyuncak kuzu modelleri de büyük beğeni toplar. Böylece çocuğunuz atı daha çok seviyorsa at figürünü tercih edebilir ve onu bir kovboy yapabilirsiniz. Eğer çocuğunu köpeklere düşkünse sallanan oyuncak köpek modellerinden birini seçebilirsiniz. Buna ek olarak sallanır özellikte olan arabalar, bebekler ve daha pek çok farklı figürler mevcuttur. Bu sayede çocuğunuz için en ideal olan oyuncak çeşitlerine sahip olabilirsiniz.

Kullanılan Malzemeye Göre Sallanan Oyuncaklar

Bebeğiniz için sallanır oyuncak alacağınız zaman figürüne göre pek çok alternatifiniz olduğu gibi, bu oyuncaklarda kullanılan malzemelere göre de seçenekleriniz mevcuttur. Farklı malzemelerden yapılan bu oyuncaklardan ahşap olanı oldukça yaygın olmasına rağmen, peluş ve plastik olanları da bulunur. En çok sevilen oyuncaklar arasında gelen sallanan oyuncak at modelleri özellikle ahşap ve plastik olarak sıklıkla karşınıza çıkar. Ayrıca kız çocuklar için sallanan oyuncak bebek ve sallanan oyuncak beşik gibi modeller oldukça ideal iken, erkek çocuklar için sallanan oyuncak araba modelleri büyük beğeni toplar. Bu tür oyuncaklar ise daha çok plastik olarak üretilerek sizlere sunulur. Peluş olan modeller de yumuşacık yapısıyla çocukların ilgi odağı haline gelir. 1 yaş üzeri bebekler için kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünlerden alarak, çocuğunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Sallanan Oyuncakların Çocuğunuzun Gelişimine Katkısı

Sallanan oyuncaklar pek çok açıdan çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunur. Öncelikle çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan sallanan oyuncaklar, stresi azaltarak çocuğunuzun rahatlamasına yardımcı olur. Çok daha huzurlu ve keyifli olan minik bebeğiniz, bu tür sallanan oyuncaklar modellerinin verdiği rahatlamayla çok daha huzurlu ve konforlu bir uyku sürecine sahip olur. Bu da bebeğinizin gelişimi açısından oldukça yararlı olur. Çocuğunuzun fazla enerjisini almada harika bir yöntem olan sallanan oyuncak modelleri, küçük yaştan itibaren çocuğunuzun dengesini geliştirmesine de olanak sağlar. Kollarıyla oyuncağı tutup ileri geri sallanan miniğiniz, kısa sürede düşmemek için sarf ettiği çaba ile denge konusunda gün be gün daha başarılı hale gelir. Böylece kasları da gelişen bebeğinizin özellikle karın ve bacak bölgesinde yer alan kaslar artış gösterir. Bu da çocuğunuzun ince motor gelişimi açısından oldukça faydalıdır. Aynı zamanda size zaman sağlayan bu tür oyuncaklar sayesinde işlerinizi çok daha rahat yapabilir ve çocuğunuzla vakit geçirmek için daha fazla vakte sahip olabilirsiniz.

Sallanan Oyuncak Seçimindeki Etkili Kriterler

Bebeğiniz için sallanan oyuncaklar arasından seçim yapacağınız zaman, dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta vardır. Öncelikle bebeğinizin sağlığı açısından herhangi bir zararı olmayan malzemelerden yapılan sallanan oyuncaklar tercih edilmelidir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte bir takım sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Ayrıca bebeğinizin düşmesi ya da denge kaybı yaşaması gibi durumlar sıklıkla yaşanacağı için sallanan oyuncak modelleri iyi incelenmelidir. Oyuncağın herhangi bir yeri keskin olmamalıdır. Buna ek olarak oyuncağın devrilmez özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Böylece bebeğiniz düşse bile oyuncak üzerine devrilmemelidir. Bu tür oyuncakların kemerli modelleri de mevcuttur. Ekstra güvenlik önlemleri arayan ebeveynler için ideal olan bu modeller, büyük ilgi görür. Özellikle ahşaptan yapılan at figürlü oyuncaklardan alacaksanız, ahşabın üzerindeki boyaya dikkat etmeli ve su bazlı olduğundan emin olmalısınız. Bu tür sallanan oyuncak at fiyatları biraz daha yüksek olsa da, çocuğunuz için çok daha sağlıklı ve kullanışlıdır.

BebeMango ile Çocuklarınız Eğlenirken Öğrenir

BebeMango olarak, çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için birbirinden çeşitli oyuncaklar sunuyoruz. Her yaşa uygun oyuncak kategorilerimiz ile aradığınız veya ihtiyacınız olan tüm oyuncaklara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Cazip fiyatlar, indirimler ve kampanyalar ile sevdiklerinize eğlenirken öğrenecekleri oyuncakları alabilir, onları mutlu edebilirsiniz.