www.sngtedarik.com
0 Sepetim
Alışveriş sepetiniz boş!

Bebek Yastıkları

Bebeklerin gelişimi ve sağlığı için kaliteli şekilde uyumaları çok önemlidir. Bebeklerin rahat bir gece ya da gündüz uykusu alması amacı ile pek çok malzeme özenle tasarlanır. Beşiklerinden yataklarına, bebek battaniye seçeneklerinden nevresimlerine ya da yastıklarına kadar her şey, onların güzel bir uyku geçirmesi içindir. Bebek yastıkları da, bebeklerin bu en önemli ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak dizayn edilen ürünlerdir. Bebek yastıkları modelleri, onların ihtiyacı olan uykunun en huzurlu hali yanı sıra düz kafa sendromu veya reflü gibi özel durumlara göre de çeşitlenerek, işlevsel kullanım sunar. Ergonomik, sağlıklı ve işlevsel özellikleri yanı sıra bebek yastıkları süslü ve dekoratif yastık seçenekleri de sıklıkla aileler tarafından tercih edilir.

Bebek Yastıkları Nasıl Olmalıdır

Anneler bebekleri için her zaman en iyisini isterler. Diğer eşyaları kadar bebek yastıkları nasıl olmalıdır sorusu da anne adaylarının merek ettiği konulardan birisidir. Klasik yastıklar, baş ve boyun bölgesini desteklemek için tasarlanır. Ancak bebeklerin hassas yapıları, standart yastıkların kullanılmasına uygun olmaz. Bu tarz yastıklar onların uyku ya da yatış pozisyonu sırasında zorlanmasına neden olabilir. Bu da huzursuz olmalarına, uykularını alamamalarına ve hatta duruş bozukluğuna bile neden olabilir. Bebek yastıkları, bebeklerin özel vücut ölçülerine göre tasarlanır. Bu yastıkların amacı, bebeklerin gelişmekte olan vücudunun ihtiyacı olan desteği sağlayarak, rahat yatması ve uyumasıdır. Bebek yastıkları bulutlu modelleri ile keyifli uykular bebeklerinizi bekler.

Bebek Yastıkları Ne Zaman Kullanılır

Bebek yastıklarını kullanmak için belli bir zaman sınırı yoktur. Bebeklerin özel ihtiyaçları ve gelişimlerine bağlı olarak bu tarz yastıklar kullanılabilir. Ancak uzmanlar bebeklerin normal yatağa geçişlerinde yani 18 -24 aylık dönemlerinde, bu tarz özel yastıkların kullanılmasını da uygun görürler. Bebeklerin karakteri, yapısı ve gelişimi birbirinden çok farklıdır. Bu sebeple bir bebek için uygun olan bir yastık başka bir bebek için uygun olmayabilir. Bu sebeple bebek yastıkları nasıl olmalı sorusunun tek bir doğru yanıtı yoktur.

Bebek Yastıkları Nasıl Seçilmelidir

İhtiyaçlara veya özel durumlara yönelik birçok bebek yastıkları modellerini kolaylıkla sayfalarımızda bulabilirsiniz. Ancak seçim yaparken hem sağlayacağı desteği hem de sunacağı konforu aynı anda göz önünde bulundurmanız önemlidir. Seçimlerde yastıkların yumuşaklık seviyeleri, dolu malzemeleri yanı sıra kılıflarına da dikkat edilmesi gerekir. Ne çok sert ne de çok yumuşak yastık seçilmemelidir. Çok yumuşak yastıklar bebeklerin solunum sorunu yaşamasına neden olabilir. Çok sert yastıklar ise duruş bozukluklarına neden olabilir. Ayrıca yastıkların malzemeleri de bebeklerin sağlığını koruyan malzemelerden olması önemlidir.

En İyi Bebek Yastıkları Malzemeleri Hangileridir

Bebek yastıkları için pamuk ve yün gibi doğal malzemeler sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bambu yastıklarda doğal yapıları sebebi ile birçok ebeveyn tarafından rağbet görür. Bebeklerin hassas ciltlerini tahriş etmeyecek doğal malzemeler seçilmesi önemlidir. Ayrıca bebeklerin alerjik yapıları varsa yani toza veya akarlara karşı çok hassas ise hipoalerjenik ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Hipoalerjenik yastıkları, alerjik durumları ortadan kaldırmaya yönelik malzemelerden tasarlanır. Doğal malzemeler bebek yastıkları fiyatlarının değişmesine neden olan bir etkendir. Ayrıca seçim yaparken süslü bebek yastıkları da alabilir bebeğinizin yastığına daha da bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Yastıkları Çeşitleri Nelerdiler

Bebeklerin yapılarına ve ihtiyaçlarına göre çeşitli yastık modelleri bulunur. Düz kafa sendromunun ortadan kaldırılmasına yönelik, düz kafa yastığı tercih edilebilir. Eğer bebeğinizin reflüsü varsa, reflü yastığını tercih edebilirsiniz. Markalar, hem reflü hem de düz kafa yastığı işlevini bir arada sunan bebek yastıkları modelleri de sunarlar. Günümüzde gaz giderici yastıklarda sıklıkla tercih edilir. Kiraz çekirdekli bu yastıklar, bebeklerin gaz sancılarının ortadan kaldırılması açısından kullanılır. Ayrıca ateşi olan bebeklerde buzdolabından soğutulup ateş düşürücü olacakta kullanılabilir. Gerekirse ısıtılarak termal yastık şeklinde, işlevsel kullanımı vardır. Kafa şekillendirici yastıklar yanı sıra daha ileri yaşlar için silikon yastıklara, keçeden bebek yastıkları da mevcuttur. Yastıkların işlevleri yanında görünümleri de bebek odalarına tarz katar. Sayfalarımızda bebek yastıkları bulutlu seçenekleri veya bebek yastıkları isimli olarak şık ve dekoratif şekilde de seçenekler bulmak mümkündür. İsterseniz seçeceğiniz yastığa uygun bebek yorgunları da cazip fiyatlarla sayfalarımızda yer alır.

BebeMango’dan Cazip Fiyatlarla Dekoratif Bebek Yastıkları

Bebek yastıkları nasıl olmalı diye düşünüyorsanız, sayfalarımızı ziyaret edebilir, özel anatomik destek yastıklarından ihtiyaçlarınıza en uygun olanları cazip fiyat seçenekleri ile alabilirsiniz. Bebek yastıkları fiyatları, kullanılan malzemeye, dolgusuna veya markaya göre değişiklik gösterse de sayfalarımızda her zaman uygun fiyatlı yastık seçeneklerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Sayfalarımıza dekoratif bebek yastıklarına ulaşabilir, hem sağlıklı hem de tarz sahibi bebek yastıklarını güvenle satın alabilirsiniz.